İş Bankası’ndan İndirimli Ev Kredisi Kampanyası

isbankasi-konut-kredisi

Hayalinizdeki eve sahip olmak için ev kredisi başvurusu yapmayı düşünüyorsanız doğru ekrandasınız. Son haftalarda düşüşe geçen ev kredisi faizleri kapsamında İş Bankası Ev Kredisi de uygun faizli kredi seçeneklerini görücüye çıkardı.

Önceki haftalarda Cumhurbaşkanı’nın çağrısı ve BDDK’nın bankalarla ortak kararı sonrası düşüşe geçirilen ev kredisi faizleri sonrası birçok banka faiz indirdi. Bu alandaki tüm detayları Konut Kredisi Faiz İndirimi makalemizde bulabilirsiniz.

İş Bankası da bu seçenekler arasında dikkat çeken koşullarıyla ev kredisi hesaplama işlemleri yapanların karşısına çıkıyor.

İş Bankası’ndan Masrafsız Ev Kredisi Avantajı

Farklı bütçelere ve beklentilere hitap eden İş Bankası ev kredisi kampanyası ile ister düşük faizli ve standart masraflı, ister standart faizli ve masrafsız kredi seçeneklerini kullanabilirsiniz. Detaylara gelince…

Standart olarak tahsil edilen hayat sigortası masrafı ve binde 5 oranındaki tahsis ücretli seçenekle düşük faizli kredi seçeneğini kullanabiliyorsunuz. İş Bankası ev kredisi faiz oranları bu seçenek için yüzde 0,95 olarak belirkenmiş.

Eğer hayat sigortasız ve tahsis ücretsiz ev kredisi kullanmak istiyorsanız bu seçenekte İş Bankası ev kredisi faiz oranları yüzde 0,99 olarak çıkıyor karşımıza.

İş Bankası Ev Kredisi Hesaplama

En uygun ev kredisi seçeneğine ulaşmak için ev kredisi hesaplama işlemi yapanlar için bu iki İş Bankası kredisi arasındaki farkları kısaca göstermek istedik. İş Bankası haricindeki bankaları da ev kredisi hesaplama sayfamızda bulabilirsiniz.

100 bin TL ev kredisi tutarı örneği için;

  • Sigortalı ve tahsis ücretli kredi 60 ay vadede aylık 2194,24 TL taksitle, 131.654,40 TL toplam geri ödeme tutarıyla geliyor.
  • Aynı seçenekte 120 ay vadede ise taksitler 1.400,24 TL’ye, toplam ödeme tutarı 168.028,80 TL’ye dönüşüyor.
  • Sigortasız ve tahsis ücretsiz kredi için 60 ay vadede aylık taksitler 2.218,39 TL, toplam geri ödeme tutarı ise 133.103,40 TL.
  • Aynı koşullarda 120 ay vadeli kredi ise 1.427,78 TL ve toplam ödeme tutarıysa 171.333,60 TL oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir