Odeabank da Konut Kredisinde Faiz İndirdi

odeabank-konut-kredisi

Konut kredisi kullanmak için en uygun zamanı bekleyen, bunun için güncel konut kredisi kampanyaları ve faiz oranları kapsamında incelemeler yapan herkes için beklenen gün geldi.

Önceki hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısının ardından BDDK ve bankalar tarafından başlatılan konut kredisi faiz indirimi ile birlikte birçok banka da birbirleri ardına faiz indirimlerine başladı.

Konut kredilerinde faiz indirimi sonrasında güncel konut kredisi kampanyaları kapsamında faizlerini açıklayan bankaları ve tüm detayları Konut Kredisi Faiz Oranlarında Büyük İndirim başlıklı yazımızda okuyabilirsiniz.

Odeabank Konut Kredisi Faiz Oranları

Bankalar kendi kampanyalarını açıklamaya devam ederken bir haber de Odeabank cephesinden geldi. Uzun süredir yüzde 1’lerin üzerinde seyreden Odeabank konut kredisi faiz oranları kapsamında özellikle kısa vadeli konut kredilerini seçecekler için düşük faizli konut kredisi avantajı geldi.

  • Odebank konut kredisi başvurusu yapmak için tercihini 60 ay vadeden yana kullananlar için sunulan faiz oranları yüzde 0,99 olarak belirlendi.
  • Eğer konut kredinizi 61 ay ile vade sınırı olan 120 aya kadar kullanmak isteyenlerdenseniz faiz oranı en fazla yüzde 1,05’e çıkıyor.
  • Bu veriler ışığında 100 bin TL konut kredisi örneğinde  taksitler 2,218 TL olurken, 120 ay vade örneğinde ise 1,470 TL oluyor.
  • Ayrıca binde 5 oranında tahsis ücreti ve her biri ortalama olmak üzere 186 TL ipotek tesis ücreti, 460 TL ekspertiz ücreti, 1116 TL hayat sigortası ve değişken tutarlarda konut sigortası ile DASK da standart prosedür olarak tahsil ediliyor.

Çok daha fazla kredi faizlerine ulaşmak ve güncel verilerle en uygun konut kredisine ulaşmak için Enuygunkredi.com konut kredisi hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir